MILLINE SIGAR VALIDA, KUI OOTAMAS ON TÄHTSÜNDMUS?

Sigarid ja tähtsündmused on tihti käsikäes käinud. Hollywoodi filmides jagab värske issi sigareid lapse sündi tähistades, Michael Jordan käis võidu puhul riietusruumis avatud sigarikarbiga ringi ning ülemused annavad tubli töö puhul alluvale kalli sigari tunnustuse märgiks. Kui sigarid Euroopasse jõudsid, tähendasid need jõukust ning eksklusiivsust. Esimesed sigarid saabusid Euroopas Hispaaniasse ning sealt rändasid need juba edasi. Sigarid olid ülimalt haruldased ning nende omamine oli märk suurest rikkusest. Sigarite hoidmine teatud hetkeks oli seega igati mõistlik.

Mida tähistatakse sigaritega?

Kuigi tänapäeval on ligipääs preemiumklassi sigaritele palju parem kui 16.sajandi Hispaanias, on need jätkuvalt haruldased ning neid hoitakse jätkuvalt erilisteks sündmusteks.

  • Lapse sünd

Lapse sünd on kindlasti üks tähtsamaid sündmusi inimeste elus. Värske issi poolt sõpradele sigarite jagamise traditsioon pärineb Ameerika põlisrahvaste juurest, kus beebide sünde tähistati sigarite suitsetamisega hõimu poolt. See rituaal levis ka Euroopasse ning Põhja-Ameerika uusasunike hulka. Antud ajastul ei lubatud isasid sünnituse juurde ning nende osaks jäi ooteruumis edasi-tagasi närviliselt sammumine. Seejuures olid sigarid ja ka alkohol omal kohal närvide taltsutamisel. Kuigi haiglad ja suitsuruumid enam kokku ei käi, on traditsioon jätkuvalt olemas. Kui laps sünnib, kutsub uhke isa sõbrad külla ning sündmust tähistatakse hea sigari ja klaasikese viski või rummiga. Sobiv valik oleks Ramon Allones King of North ja 20 aastane Dictador.

  • Pulmad

Uhke sündmus, kus kõik on oma parimates riietes ning näevad imekaunid välja –  see lausa kutsub sigareid suitsetama. Parimad sõbrad on kokku tulnud, et tähistada kahe inimese ühist elu. Kuna  sigarite suitsetamine on paljude jaoks ühine tegevus ning pulmas on sõbrad lähedalt võtta, ei ole vaja ka sigarit üksi põlema panna. Parima sõbraga pulma eelõhtul võiks ära proovida ühe Cohiba Robusto. Pärast pulmi sobib seltskonnale jagamiseks imeliselt Circus Canon.

  • Võit

Michael Jordan jagas pärast tähtsa mängu võitmist alati riietusruumis sigareid. Seda traditsiooni on kasutanud ka Kalev Cramo pärast meistritiitli võitmist. Nende valikuks oli Cohiba Siglo 2.

  • Lõpetamine

Kooli edukas lõpetamine on oluline sündmus igaühele. Lõpetaja on pühendanud aastaid, et omandada vajalikud teadmised ning kõik eksamid läbida. Selle puhul võivad vanemad laspele kinkida ühe Romeo y Julieta Anejadose või Cohiba Piramides Extra. Preemiumklassi sigarid väljendavad nii oma hinnas kui ka maitsenaudingus kiitust eduka pühendumise eest.

  • Edutamine

Hollywoodi filmides näeb tihti, kuidas ülemus jagab parimatele töötajatele sigareid oma isiklikust karbist. Nagu ka kooli lõpetamise puhul on tegemist kiituse väljendamisega. Tunnustav patsutus õlale, mida alluv väga hindab. Selliseks puhuks tasuks enda humidoris hoida Montecristo no 2 sigareid.

  • Sünnipäevad

Oma sünnipäeval sigarit suitsetada on puhas luksus. Pärast head õhtusööki sõprade ja perega võib suunduda koduaeda või sigariruumi, et nautida tundi või paar hea sigari seltsis. Suurema peo puhul on võimalik tellida sõpradele sigarikoolitus, mida saadavad heade sigaritega kokku käivad rummid.

  • Aastapäevad

Oma partneriga olulise verstaposti tähistamiseks on sigari suitsetamine imeline ajaviide. Võtke endale aega ja meenutage ilusaid hetki oma suhtes ning planeerige tulevikku. Meestele oleks sobilikuks valikuks Trinidad Colonniales ning naistele võiks sobida Condega Half Corona.

  • Pensionipõlv

Pensionile suundumine on oluline verstapost. Nüüd on võimalik aeg maha võtta, minna purjetama või golfi mängima ning nautida rahulikult sigarit kartmata segamist. Oma viimasel istumisel kolleegidega, võib neile jagada Flor de Oliva Maduro Torpedosid. Hiljem golfirajal võib juba läita Montecristo Open Eagle.

Kui tulemas on eriline sündmus või lihtsalt tore koosviibimine sõpradega ning plaan on kostitada ennast ja teisi hea sigariga, võib alati meile kirjutada ja soovitusi küsida info@cigars.ee.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv
etEstonian
Scroll to Top